Czym jest sitodruk?

sitodruk promostars

Sitodruk to bezpośrednie nakładanie farby za pomocą specjalnych sit. Poprzez naświetlanie emulsji światłoczułej nanosimy na sita wzór w którym każdy kolor projektu wymaga osobno naświetlonego sita. W kolejnym kroku za pomocą tzw. rakli przeciskamy farbę przez oczka sita. Nadruk musi zostać utrwalony termicznie. Najczęściej używanymi farbami do druku są farby spotowe np. wg. wzornika farb PANTON. Wykorzystując raster jest możliwość wykonania sitodruku w przestrzeni barwnej CMYK czyli tak jak np. w druku offsetowym. Dzięki rastrowi można też uzyskać przejścia tonalne.

Sitodruk przeznaczony jest przede wszystkim do większych nakładów, ponieważ koszt naświetlania matryc jest stosunkowo drogi.

Sitodruk może również zostać wykonany trwalszymi farbami rozpuszczalnikowym, nie przepuszczają one jednak powietrza, tworząc tzw. „gumę” w przypadku większych powierzchni, lub może zostać wykonany farbami wodnym, które są mniej trwałe.

promostars sitodruk

Istnieje możliwość wzbogacenia nadruków przy pomocy różnych dodatków takich jak:

HIGH DENSITY

promostars High density high density promostars HIGH DENSITY Promostars 01

Farby o wysokiej gęstości dają możliwość osiągnięcia trójwymiarowego efektu przy nadruku na odzieży, zachowują one jednocześnie mocno zarysowane krawędzie wzoru. Jest to doskonałym rozwiązaniem, gdy chcemy zrobić nadruk imitujący fakturę lub uwypuklić elementy wzoru.

GEL

gel promostars

Jest to przezroczysta,  trójwymiarowa warstwa farby, dzięki której możemy uzyskać efekt „połysku” na wzorze. Żel ma swoje zastosowanie np. przy odtwarzaniu kropelek wody osadzonych na butelce.

PUFF

puff promostars

Jest to rodzaj farby która znacząco zwiększa swoją objętość podczas wysychania, co daje miękko zaokrąglony, trójwymiarowy rezultat. Dostępne są wersje dla farb wodnych oraz plastizolowych.

PEARL

pearl promostars

Małe. mieniące się cząsteczki zawarte w składzie farby, w sposób delikatny i niezwykle elegancki rozświetlają wybrane fragmenty nadruku.

Glow in the dark

Niezwykła, błyszcząca w ciemności farba do specjalnych efektów, idealna na imprezy lub wyjątkowe promocje, na przykład w barach lub dyskotekach.

CRYSTALINA

crystalina promostars

To cząsteczki w farbie różniące się średnicą i dające migoczący efekt na przezroczystym podłożu.

REFLECTIVE

reflective promostars

To farba której właściwości podobne są do taśmy odblaskowej. Jest wykorzystywana najczęściej dla zapewnienia dodatkowej ochrony – np. przy nadrukach na odzież roboczą dla grup zawodowych, takich jak straż pożarna czy policja.

SUGAR

sugar promostars

Migoczące drobinki w farbie rozświetlają wybrane elementy danego wzoru
Caviar Beads
Te malutkie przezroczyste kuleczki różnych rozmiarów i kolorów dają intrygujący efekt na wybranych elementach wzoru. Doskonały do tworzenia wrażenia mozaiki.

FARBY WODNE

Jest to popularna farba w świecie mody oraz w branży sportowej. Cienka warstwa farby jest miękka i elastyczna. Doskonale komponuje się z kolorami pastelowymi. Farba nie polecana do odzwierciedlenia kolorów Pantone, mimo to zapewnia niezwykły efekt „miękkiego” nadruku. Farby wodne są mniej trwałe ale znacznie przyjemniejsze w dotyku.

promostars farby wodne

farby wodne promostars


Szybki kontakt
AGRAF dystrybutor odzieży Geffer
ul. Sielska 14 B
10-802 Olsztyn
tel.: 89 527 34 74
tel. kom.: 603 302 253
tel. kom.: 609 803 066
e-mail: biuro@promostars.pl
Copyright (C) geffer.net.pl
Facebook Google + Youtube
Realizacja: agraf.net.pl
Formularz kontaktowy Geffer

Administratorem danych osobowych jest Agraf Rafał Sadowski, 10-802 Olsztyn, ul. Sielska 14 B. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z polityką prywatności.

Tagi Geffer