Czym jest Haft?

Czym jest Haft?

Powszechna technika, stosowana na grubszych materiałach jak np. czapki, bluzy,  koszulki polo, polary. Zapobiegawczo, aby materiał się nie ściągał stosuje się podkład z fizeliny. Haft najlepiej jest wykonywać na wykrojach – łatwiej jest wtedy naciągnąć tkaninę na specjalny tamborek. Haft jest techniką trwałą, szlachetną, daje wrażenie profesjonalizmu, lecz nie jest to metoda nadająca się do odwzorowania drobnych szczegółów, zaawansowanych form graficznych, ponieważ haft ograniczony jest grubością nici. Do wyboru jest bogata paleta kolorów nici, co pozwala na bardzo dokładne dobranie pożądanego koloru. Haft jest jedyną dostępną formą znakowania polarów. Haft może być bezpośredni lub wykonany na naszywkach. Koszt wykonywania haftu komputerowego zależy od ilości uderzeń igły haftującej. Ilość uderzeń igły określa gęstość ściegu, zużycie nici, czas pracy maszyny. Ilość wykorzystanych kolorów nie gra roli przy wykonywaniu haftu. Program hafciarski jest to jednorazowy koszt który trzeba dodać do powyższych kosztów, uzależniony jest on od wielkości i stopnia skomplikowania. Projekt takiego haftu posiada tolerancję zmiany jego wielkości o +- 10%. Przy większych zmianach należy wykonać nowy program.

             

                                                                                                                                                                                                                                                        Haft 3D

Haft wypukły -ciekawsza i bardziej modna wersja od haftu standardowego. Umożliwia haft w kilku płaszczyznach dla podkreślenia atrakcyjnego wyglądu wzoru.

haft geffer-promostars nr6

Naszywki haftowane.

Naszywki z haftem umożliwiają naniesienie logo w większość miejsc niedostępnych dla innych technik zdobień.

haft geffer-promostars nr5


Szybki kontakt
AGRAF dystrybutor odzieży Geffer
ul. Sielska 14 B
10-802 Olsztyn
tel.: 89 527 34 74
tel. kom.: 603 302 253
tel. kom.: 609 803 066
e-mail: biuro@promostars.pl
Copyright (C) geffer.net.pl
Facebook Google + Youtube
Realizacja: agraf.net.pl
Formularz kontaktowy Geffer

Administratorem danych osobowych jest Agraf Rafał Sadowski, 10-802 Olsztyn, ul. Sielska 14 B. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z polityką prywatności.

Tagi Geffer